Ви тут: Головна Про Інститут Новини Новини «Грінченківської декади» Філологи поринули у світ захоплюючого літературознавства

Філологи поринули у світ захоплюючого літературознавства

 

hnsO5729Oso

 

Наукові групи студентів представили свої проекти в ході колоквіуму «Цікаве літературознавство: перезавантаження», що відбувся 7 грудня в Інституті філології.

 

 

«Мені імпонує те, що дослідницькі групи виявили креативність в поєднанні зі спробою осмислити дискусійні питання сучасного літературознавства» – повідомила організатор колоквіуму, завідувач кафедри української літератури й компаративістики Олена Бровко.

 

Перша група студентів продемонструвала дослідницький проект на тему: «Буктрейлер: спроба поєднати кіномистецтво з літературою». Студенти ознайомили всіх з поняттям «буктрейлер» та наголосили на актуальності та корисності таких відеороликів, як сучасної форми реклами книги. До прикладу, показали буктрейлери «Жорстоке небо» й «Дівчина у потязі».

 

Друга група презентувала тему «Література та кіно», де висвітлювала питання екранізації літературних творів та особливості цього процесу. Після виступу відбулася активна дискусія з приводу того, що спочатку робити: читати книгу чи дивитися його екранізацію.

 

«Не можна зрівняти книгу і фільм. В свою чергу, режисери не можуть вмістити всю інформацію і подробиці в 2-х годинний фільм, до того ж кожен бачить по-різному образи і матеріал поданий у книзі »,– пояснює студентка Марія Ніколаєнко.

 

Питання кінодискурсу художньої літератури завершив дослідницький проект "Контекст екранізацій", родзинкою якого став аналіз твору Дж. Керуака «На дорозі»

 

Третя група представила проект: «Музика і література».Емоційністю відзначився інтерактивний виступ, присвячений аналізу лірики у зв'язках із музикою. Дівчата запропонували однокурсникам міні-вікторину на знання пісень літературного походження.

 

Інший інтермедіальний аспект сучасного літературознавства презентували виступи дослідників на тему: «Взаємодія літератури та образотворчого мистецтва, хореографії», які зацікавили аудиторію історією «Жізелі» не тільки в класичних, а й постмодерних версіях.

 

У процесі обговорення проектів учасники колоквіуму сформулювали низку тем для подальших студій.

 

Нагадаємо, що 7 грудня в рамках грінченківської декади мовознавці обговорили сучасні тенденції лексикографії

 

Тетяна Бебко, Крістіна Тєлєпова 

 

 

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про Інститут Новини Новини «Грінченківської декади» Філологи поринули у світ захоплюючого літературознавства