Ви тут: Головна Про Інститут Новини Новини «Грінченківської декади» Наукове товариство університету вивчило просвітницьку та політичну діяльність Грінченка

Наукове товариство університету вивчило просвітницьку та політичну діяльність Грінченка

 

istorykyПрезентацію дослідження просвітницької та політичної діяльності Бориса Грінченка 8 грудня провели учасники НТСАДМВ та студенти історико-філософського факультету в рамках круглого столу "Борис Грінченко та його внесок у розвиток національної та суспільно-політичної думки". 

 

"Борис Грінченко був тією особистістю, чия діяльність мотивувала розвиватися" — такими словами розпочала свою доповідь студентка 3 курсу спеціальності історія Оксана Болдар. 

 

Важливим для обговорення стало питання статусу української мови в період життя Бориса Грінченка та в наш час.

 

"Інтелігенція, як вважав Борис Дмитрович, має стати організатором і об'єднувальною ланкою в боротьбі за самостійність держави та належний статус української мови і повинна роз'яснювати народу наскільки є важливими націоналізація та культурно-історичний досвід" — зазначила у своїй доповіді Оксана Болдар.

 

"Незважаючи на те, що Борис Грінченко народився у російськомовній родині, він зумів щиро полюбити українську мову і "навчити" цієї любові свою дружину етнічну росіянку Марію Гладиліну" — розповідає один із доповідачів Валентин Січовий. 

 

Проблему основних аспектів політичної діяльності Бориса Грінченка порушила в своєму дослідженні студентка 1 курсу спеціальності «Історія» Марія Гайсенюк. "І нехай минуло вже понад 100 років з періоду діяльності Грінченка — він живе в нас, наших серцях, нашому університеті", — зазначила доповідачка. 

 

Заключною частиною круглого столу стала доповідь організаторка заходу Катерини Мухіної на тему "Нащадки Бориса Грінченка та їх біографія", в якій вона розповіла про життя і діяльність єдиної дочки Бориса Дмитровича Анастасії.  

 

Тетяна Савенець, Яна Токарева, Наталія Шумська

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про Інститут Новини Новини «Грінченківської декади» Наукове товариство університету вивчило просвітницьку та політичну діяльність Грінченка