Ви тут: Головна Про Інститут Новини Новини «Грінченківської декади» Неповторність історії

Неповторність історії

fI6Vem-E8BU7 грудня 2017 року на Історико-філософському факультеті Університету Грінченка відбувся ряд майстер-класів, які проводилися в рамках «Грінченківської декади». Одним з них стала лекція, організована НДЛ археології «Середньовічні одяг, обладунки та зброя».  Натхненником та лектором цього заходу став завідувач науково-дослідницької лабораторії, археолог та учасник історичних інсценізацій в Україні та за кордоном  Михайло Відейко.

Лекція розпочалася з демонстрації відеоролика. Глядачі отримали можливість побачити яскраві моменти однієї з наймасштабніших інсценізацій - битви під Грюнвальдом. Також було продемонстровано елементи Середньовічних обладунків, деякі з них виготовлені власноручно Михайлом Юрійовичем. Присутні побачили захисні рукавички типу «пісковий годинник», змогли поміряти їх та дізнатися - як власноручно виготовити копію.

Михайло Відейко продемонстрував слухачам лекції шоломи декількох країн світу, що датовані переважно XIVстоліттям. Це й тюрбани-шоломи, що були розповсюджені в східних країнах,  шоломи європейських країн, або  їх ще називали «забрало» (в перекладі з німецької означає «собачий писок») та шоломи японських самураїв -  надзвичайно масивні та важки.

Михайло Юрійович люб’язно відповідав на різноманітні питання аудиторії. Він продемонстрував муляжі лицарських мечів, шаблю та елементи одягу, що раніше носили під залізними обладунками. Деякі з продемонстрованих експонатів лектор використовує і зараз, коли бере участь в інсценізаціях битв, а деякі просто є елементами його домашнього декору.

Наприкінці  майстер-класу відвідувачі  мали змогу  «поринути» в артефакти  історії та «приміряти» їх. Таке запрошення не залишило нікого байдужим, учасники ставили  запитання та емоційно жартували.

студенти 3 курсу

напрямку підготовки «Журналістика»