Ви тут: Головна Структура Кафедри Кафедра видавничої справи Навчально-методична робота

Навчально-методична робота

Підручники, посібники та навчально-методичні матеріали,

видані викладачами кафедри

__________________________________________________________________________

Shpak SPTСловник поліграфічних термінів: книга редактора / укл. В.І. Шпак. – К. : ДП «Експрес-об'ява», 2018. – 144 с.

Рецензенти:
Ю.В. Бондар – кандидат політичних наук, завідувач кафедри соціальних комунікацій Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
Л.Г. Масімова – кандидат наук із соціальних комунікацій, завідувач кафедри видавничої справи Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка;
В.Л. Іващенко – доктор філологічних наук, професор кафедри видавничої справи, заступник директора Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка

Пропонований словник узагальнює сучасні трактування основних поліграфічних термінів та покликаний бути підґрунтям для вивчення курсу «Поліграфія» студентами редакційно-видавничих професій.
Видання буде корисним і для видавців-практиків та всіх, хто цікавиться видавничою галуззю.

Shpak USVШпак В.І. Управління сучасним видавництвом: книга редактора : навчальний посібник / В.І. Шпак. – К. : ДП «Експрес-об'ява», 2018. – 396 с.

Рецензенти:

У навчальному посібнику дана характеристика сучасного видавничого ринку України, розглянуто основні засади видавничої діяльності, проаналізовано види та структуру видавництв, наведено матеріал по системі регулювання та управління видавничою діяльністю, визначені особливості трансформації видавничої діяльності в
сучасних умовах. Особливу увагу приділено: змісту, основним етапам та управлінню редакційно-видавничими процесами; системі планування у видавництві; управління витратами і цінами; започаткуванню видавничого підприємництва.
Книга призначена для студентів редакційно-видавничих спеціальностей, видавців-практиків, всіх, хто цікавиться видавничою галуззю.

Підручники

Obklad komp grafЖенченко І. В., Женченко М. І. Комп’ютерна графіка: Adobe Photoshop: навч. посіб. / Ігор Женченко; Марина Женченко. — Київ: Жнець,  2017. — 96 с.: іл.

У посібнику запропоновано найбільш ефективну при опануванні комп’ютерних програм методику викладання основ роботи в програмі растрової графіки Adobe Photoshop — виконання  студентами практичних завдань з ілюстрованими покроковими інструкціями.

Для студентів вищих навчальних закладів спеціальностей «Видавнича справа та редагування», «Журналістика», «Реклама та зв’язки із громадськістю», а також усіх, хто хоче навчитися працювати у популярный програмі растрової графіки Adobe Photoshop.

Методичні рекомендації

bookLG1

Масімова Л. Г. Методичні рекомендації до виконання кваліфікаційної роботи бакалавра: методичні матеріали для студентів напряму підготовки «Видавнича справа та редагування» / Л. Г. Масімова. – К. : Білий тигр, 2015. – 33 с.

bookLG2

Масімова Л. Г. Методичні рекомендації до виконання кваліфікаційної роботи магістра: методичні матеріали для студентів напряму підготовки «Видавнича справа та редагування» / Л. Г. Масімова. – К. : Білий тигр, 2017. – 30 с.

Вийшли друком:

bookKE2 bookKE1 shpak1bookRV1 poet1

Сертифіковані електронні навчальні курси,

розроблені викладачами кафедри:

Масімова Л. Г. Газетно-журнальні видання (2 курс) - перейти на сторінку курсу

Єжижанська Т. С. Художні видання (1 курс) - перейти на сторінку курсу

Ярошенко Р. В. Видавнича справа (2 курс) - перейти на сторінку курсу

Навчально-методична діяльність

Викладання дисциплін викладачами кафедри здійснюється відповідно до навчальних програм. Перелік дисциплін:

Балабанова Катерина Євгенівна:

• Основи видавничої справи;
  • Поліграфія;
  • Кольористика.

Вернигора Ніна Миколаївна:

• Основи редагування;
  • Видавничі стандарти;
  • Макетування та верстка;
  • Редагування художньої та дитячої літератури.

Женченко Ігор Вікторович:

• Графічний дизайн;
  • Комп’ютерна графіка;
  • Шрифтознавство;
  • Брошури та ілюстрації. Листівки, плакати, етикетки.

Єжижанська Тетяна Сергіївна:

• Редакційна підготовка видань: художні видання;
  • Загальне редагування;
  • Офіційні та нормативні видання;
  • Міжнародна тематика.

Масімова Лариса Гагіківна:

• Редакційна підготовка видань: суспільно-політичні видання;
  • Семіотика медіа тексту;
  • Медіаконсалтинг.

Поліщук Тетяна Ігорівна:

• Університетські студії: "Я - студент";
  • Політична проблематика;
  • Історія видавничої справи;
  • Соціальна проблематика.

Полковенко Тарас Вікторович:

• Основи спеціальності (редакторський фах);
  • Теорія і практика видавничої справи;
  • Видавнича справа;
  • Комп`ютерні видавничі технології.

Крайнікова Тетяна Степанівна:

• Довідково-енциклопедичні видання;
  • Інноваційні стратегії видавничої справи.

Школик Ірина Василівна:

• Право видавця та редактора;
  • Правові основи видавничого бізнесу.

Ярошенко Роман Васильович:

• Організація видавничого бізнесу;
  • Редакційна підготовка видань: науково-популярні видання;
  • Науково-популярні видання.