Грінченківці зустрілися з письменником Володимиром Лисом

lys00Відомий журналіст, драматург і письменник сам називає себе «динозавром з ручкою», а всі інші – талановитим прозаїком з чистою душею справжнього українця. 2 листопада до Київського університету імені Бориса Грінченка завітав Володимир Лис, і студенти та викладачі мали честь ближче познайомитися із творчістю шанованого гостя.

 

Володимир Савович презентував свою нову книгу «Діва Мостища» та роман своєї дружини Надії Гуменюк «Танець білої тополі». Письменник залюбки відповідав на запитання та продекламував два вірші «Пані і кіт» та «Чорний кіт». «Видано дев'ять книжок, із них три перевидані, – розповідає майстер живого слова.

 

Писати про рідний край та свій народ завжди неймовірно цікаво, особливо, коли є талант такий, як у Володимира Савовича. Історії, які дарує світу письменник, прості та задушевні, зрозумілі читачам, адже пронизані справжніми почуттями: коханням, добротою, зрадою, провиною, ненавистю... А ще – виразний поліський колорит, котрим так захоплюється Володимир Лис. На сторінках книжок «Соло для Соломії», «Камінь посеред степу», «Графиня», «І прибуде суддя», «Маска» і нового роману «Діва Мостища» можна почути пісні, понюхати запах скошеної трави, відчути краплі літнього дощу та промені сонця, а ще щиро радіти чи переживати разом з героями романів.

 

Питання, «що стало першопричиною написання нового роману «Діва Мостища», прокоментував так: «Відомий діяч говорив: «Он это сделал с чисто хулиганских побуждений». З цієї ж причини і я написав свій роман. А чому «діва»? Це символ колективної любові та уяви».

 

Доброю новиною для читачів, котрі прийшли на зустріч, є те, що письменник готує нову збірку есе та новел, яка захоплюватиме читацьку уяву й закохуватиме в Україну та її історію. Говорять, що справжній письменник змушує читачів жити разом із вигаданими героями та відчувати душевний колорит твору. Саме таким і є Володимир Лис.

 

Оксана Онищенкостудентка 3-го курсу

напряму підготовки «Видавнича справа та редагування»

 

Інститут у соціальних мережах