В Національній бібліотеці України ім. Ярослава Мудрого

jm03Нещодавно студенти кафедри видавничої справи відвідали Національну бібліотеку України імені Ярослава Мудрого. Поринули в історичну атмосферу, дізналися про засновників бібліотеки. Відвідувачам було представлено книги, що пройшли крізь віки: видання, написані стародавньою кирилицею.


На подив студентів, бібліотека може бути сучасною. Працівники книгосховища знайомили із новоствореним електронним каталогом та аналітичними базами даних. За допомогою сучасних технологій молоде покоління має змогу готуватися до семінарів, знаходити потрібну інформацію, не виходячи з дому.

 

Нині говорять про те, що бібліотеки поступово втрачають свою популярність, молоді нібито нецікаво витрачати час на поглиблення своїх знань у стінах книжкової альма-матер. Та й дійсно, ми живемо у ХХІ столітті, коли майже у кожної людини є модний гаджет з доступом до Інтернету. А ось першокурсники-видавці вирішили на власні очі побачити ті скарби, що вже багато років прикрашають полиці цього по-своєму священного храму. І студентам тут були надзвичайно раді.

 

Доброзичливі працівники не просто провели цікаву екскурсію, а й пояснили, як користуватися абонементом читача, де знайти потрібну літературу та дізнатися про численні заходи бібліотеки. Напевно, найцікавішим моментом цієї невеличкої подорожі була розповідь працівників відділу рідкісних та цінних книг. Крім того, вони продемонстрували оригінальні видання, яким понад 4 століття, та дозволили доторкнутися до факсимільного видання "Пересопницьке Євангеліє", уявити себе майбутнім Президентом.

 

Для сучасної молоді важливо не забувати про існування бібліотек, адже не завжди те, що ми шукаємо, може бути у Google. Крім того, студенти отримали чудовий досвід та запрошення на культурні заходи, які проводяться на базі НБУ імені Ярослава Мудрого.

Олена Мазур, Ярослава Куліш

В Національній біблі...
В Національній бібліотеці
В Національній біблі...
В Національній бібліотеці
В Національній біблі...
В Національній бібліотеці
В Національній біблі...
В Національній бібліотеці

Інститут у соціальних мережах