Екскурсія до редакції дитячого журналу «Малятко»

Журнал, який хочеться пригорнути до серця
Юрій Ряст, журналіст і поет

 

mal0327 вересня 2017 року студенти-першокурсники спеціальності «Видавнича справа та редагування» Київського університету імені Бориса Грінченка разом з викладачем Вернигорою Ніною Миколаївною відвідали редакцію дитячого журналу «Малятко», де провели виїзне заняття з «Основ видавничої справи і редагування». Нас радо зустріли головний редактор журналу Зінаїда Лещенко і відповідальний секретар Лідія Андрієць.


Редакція дитячого журналу «Малятко» розташована на 12 поверсі Поліграфкомбінату «Україна» в двох невеличких кімнатах. Щойно зайшли, одразу відчули, що тут усе наповнене турботою про дітей. Надзвичайно цікаво було дізнатися, що журнал видається з 1960 року! Саме тоді Борис Харчук запропонував створити перше українськомовне дитяче видання.

 

Цікаво було дізнатися, що саме в журналі «Малятко» друкували свої перші твори для дітей відомі письменники Микола Вінграновський, Михайло Стельмах, Оксана Іваненко, Григір Тютюнник, Олесь Гончар та інші знані автори. Редакція журналу заснувала премію імені Наталі Забіли, якою щорічно нагороджує авторів за найкращу публікацію.

 

Нашу фахову цікавість привернуло те, що «Малятко» друкується на трьох видах паперу, що відповідає всім нормативним вимогам. Це, хоч і збільшує вартість журналу для його засновника, яким є редакційний колектив, втім проявляє турботу про маленького читача, даруючи йому можливість, не стомлюючи око, читати, вирізати, клеїти, фантазувати, брати участь у конкурсах і перемагати. Різноманітні рубрики («Калинчине віконечко», «Стежками рідного краю», «Дзвіночок», «Полічи, порахуй», «Вітаємо з днем народження», пісенна рубрика на останній сторінці) розраховані на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Саме принцип вікового друку дає змогу і малятам, і школярам, а іноді й їх батькам знайти щось цікаве на сторінках журналу. «Малятко» формує культуру дітей змалечку.

 

Вразив той факт, що кожна обкладинка намальована рукою художника, а не комп'ютерною програмою. Редакційний колектив принципово стоїть на засадах практики «живого малювання», аби дитині дісталося більше живого спілкування. «Малятко» – це той дитячий журнал, який побудований на засадах добра.

 

Чудовим і приємним сюрпризом були для нас подарунки від редакторів (по вісім номерів журналу кожному!), що дуже потішили нашу дитячу пам'ять. Ці подарунки ще неодноразово стануть нам в пригоді під час занять з видавничої справи. Ми, як майбутні видавці та редактори, отримали цікавий досвід і натхнення на сумлінне навчання заради отримання в подальшому житті такої ж цікавої професії та роботи, яку мають видавці журналу «Малятко».

 

Від щирого серця хочеться подякувати людям, які вкладають свою душу в це видання і тим самим дарують дітям казку. Адже «Малятко» залишило слід і в наших серцях.

 

Автори: Маленко Вікторія, Ачкасова Дар'я, Лугова Анна, Пилипів Катерина, Комарчук Катерина, Загоруй Анастасія

 

Фоторепортаж: Грохольська Анна, Дейнега Євгенія, Доман Анна, Кривокульський Олександр, Омельченко Марк, Тищенко Вікторія

В редакції журналу "...
В редакції журналу
В редакції журналу "...
В редакції журналу
В редакції журналу "...
В редакції журналу
В редакції журналу "...
В редакції журналу
В редакції журналу "...
В редакції журналу
В редакції журналу "...
В редакції журналу
 

Інститут у соціальних мережах