Гостини у видавництві «Родовід»

rodovid201730 жовтня 2017 року студенти третього курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» відвідали офіс видавництва «Родовід» на Хрещатику та провели затишний вечір у спілкуванні зі справжніми професіоналами, закоханими у свою справу.


Про концепцію видавництва, арт-книги, пошук редакторів та авторів, Франкфуртську виставку детально розповів заступник головного редактора Богдан Завітій – людина, що любить свою справу, захоплюється нею, а отже багато чого знає і радо ділиться зі студентами. Надзвичайно корисним для майбутніх видавців є отримання саме таких знань, набутих практичним досвідом. Студентів вразили красиві книги про фотографії, вишивку, килими, адже видавництво спеціалізується на мистецьких виданнях. Проекти «Родоводу» ретельно готуються не один місяць і навіть рік, через що мають високу якісь і цінуються зацікавленими читачами. Богдан Завітій розповів про багато нюансів, які потрібно знати, готуючи книги до випуску: купівля авторських прав (на текст, фото, картини), пошук фахових перекладачів, витрати на дороговартісний папір для максимально якісного друку. Ці та інші складники збільшують ціну книги. Але, навіть не зважаючи на високу вартість, тиражі становлять в середньому тисячу примірників, що за сучасних умов є хорошим показником для України.


Не забули студенти розпитати і про цьогорічну Франкфуртську книжкову виставку, де пан Богдан вперше був особисто присутнім на національному стенді з виданнями «Родоводу». Оскільки минуло лише десять днів після повернення з Німеччини і спогади ще затьмарилися, була можливість розпитати про кожну цікаву деталь. Безумовно, після такої розповіді усі майбутні видавці захотіли колись відвідати цей наймасштабніший книжковий ярмарок.
«Родовід» дійсно унікальне видавництво. Воно напряму співпрацює з музеями та бібліотеками. Про різні види спільної роботи повідала Анастасія Білоусова, координаторка видавничих проектів, яка веде переговори з такими установами, а ще займається сайтом та різними проектами. До речі, про специфіку продажу книги онлайн студенти теж детально дізнались.


Усе спілкування було щирим, у домашній атмосфері, серед прекрасних книг, які хочеться розглядати годинами, та серед чудових людей, з якими хочеться годинами розмовляти. За вікном видно, як підсвічується постамент на Майдані Незалежності, в кімнаті багато цікавих речей: мікс старих та нових меблів, картини різних художників і, звісно ж, книги. У такій обстановці корисна інформація сама всмоктується і запам'ятовується в два рази краще.


Холодні осінні вечора хочеться проводити в затишному колі, навіть якщо це пари в університеті. Такі виїзні заняття – одна із переваг навчання у другу зміну. Дякуємо викладачеві Єжижанській Тетяні Сергіївні та команді видавництва «Родовід» за багатогранну чудову зустріч.


Анна Бровченко

Інститут у соціальних мережах