Книга як документ

dobrovolec group14 листопада 2017 року до молодих видавців та журналістів Київського університету імені Бориса Грінченка завітав автор документальної книги "Доброволець "Сумрака" Генадій Фімін.


Мужній і талановитий, харизматичний і наполегливий, автор пережив викрадення і полон у терористів в червні 2014 року. "Ватажок терористів наказує розстріляти полоненого о десятій ранку наступного дня... Автор проживає ніч перед розстрілом... А о восьмій ранку відбувається наступ Кіровоградського спецназу і українські бійці рятують його".

 

В подальшому автор потрапляє на війну. Стає добровольцем в складі групи Темура Юлдашева. Навчання в спецназі. Захист Савур - Могили під командуванням легендарного, нині вже генерал-майора Ігоря Гордійчука. В подальшому служба в розвідці.

 

"Книга, як заява про злочин", - кваліфікував книгу Генадія Фіміна "Доброволець "Сумрака" правозахисник, керівник Інформаційного агентства "Єдиної Служби правової допомоги" Денис Осмоловський.

 

Читаючи книгу, ми і плачемо, і сміємось. І так само реагували молоді люди, які прийшли на зустріч з автором.

 

Зараз судентам, які навчаються у сучасному університеті у мирному Києві важко уявити усе те, про що відверто розповідав їм Генадій Фімін. Але про це потрібно згадувати та пам'ятати, щоб міцніти тілом та мудрішати серцем. І саме журналісти несуть величезну відповідальність за кожну краплину інформації, якій надають життя. Хай журналіст буде захисником людської гідності. Бо слово - то велика зброя.

 

Якщо людина, яка пройшла крізь смерть, закінчує авторську зустріч зі студентами власними віршами про любов та віру у майбутнє, це означає, що неможливе все ж таки можливе. І це залежить від кожного з нас.

 

Осмоловська О.А., доцент кафедри видавничої справи

Інститут у соціальних мережах