Гостьова лекція відомих медійників

gl04184 квітня до Інституту журналістики завітали директор департаменту новин "1+1 медіа" Сергій Попов, керівник Вищої школи Media & Production медіа-холдингу "1+1 media" Юрій Білокур та координатор цієї ж школи Олена Конопля з презентацією нового проекту та гостьовою лекцією.


Студенти-видавці й майбутні журналісти отримали цінні поради та настанови від Сергія Попова, який прочитав лекцію на тему "Мова новин: що варто знати журналістам і редакторам". У центрі лекторської уваги були питання, які торкалися особливостей редагування новинних текстів на телебаченні й на сайті каналу "1+1 media".


Студентів здивувало те, що основна мета будь-якого телеканалу – це змусити глядача дивитися рекламу. Сергій Попов поділився досвідом, як це зробити. Як написати такий текст, який будуть слухати всі?


Серед цікавих порад експерта такі: менше слів (слова доповнює картинка); перевагу потрібно надавати простим лаконічним реченням (кожен розділовий знак є перешкодою для розуміння інформації); у тексті має бути менше прикметників, а більше дієслів, що наповнює його динамікою; сюжети пишуть за принципом телефонної розмови або детективу (кульмінація – це пояснення); ніяких розумних слів і якомога менше цифр (завжди важливими є деталі). Головне – не боятися свого віку й того, що журналіст-початківець може чогось не знати. Завжди є можливість когось запитати й дізнатися більше.


Організатори та гості цього заходу виявили бажання й надалі плідно співпрацювати задля реалізації цікавих проектів.

Дарина Варич

Інститут у соціальних мережах