GannaGopko

Гопко Ганна Миколаївна

Доцент кафедри

Науковий ступінь, вчене звання

Кандидат наук із соціальних комунікацій

Біографія

Закінчила Львівський національний університет ім. І.Франка за спеціальністю «Міжнародна журналістика». Кандидат наук із соціальних комунікацій. Кандидатську дисертацію захистила в 2009 році у спеціалізованій вченій раді Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка.
Українська  громадська діячка  і  журналістка, народна депутатка України   VIII скликання . Голова  Комітету Верховної Ради у закордонних справах . Обрана у 2014 році від партії  «Об'єднання «Самопоміч » (№1 у партійному списку). Координаторка Коаліції громадських організацій та ініціатив «За вільну від тютюнового диму Україну», співзасновниця регіонального центру громадянського представництва «Життя», координаторка з  адвокації  в Україні міжнародної громадської організації «Кампанії за майбутнє дітей без куріння».
Консультантка секретаріату  Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (Женева), членкиня Опікунської Ради НДСЛ  «Охматдит» , членкиня Наглядової ради  Національного медичного університету ім. О. Богомольця , членкиня правління Центру протидії корупції, координаторка адвокаційної кампанії «Наші діти» руху добровольців  «Простір свободи» . Брала участь у таких громадських кампаніях, як «Доступне житло - владо, будуй обіцяне», захисті Біличанського лісу, захисті лісового заказнику «Корналовичі».

Основні етапи професійної діяльності:
2001 р. - почала працювати власною кореспонденткою телеканалу «Інтер» у Львові.
2002 р. - вела радіопрограму «Екогармонія» на радіо «Люкс».
2004 р. - власна кореспондентка Першого національного каналу у Львові.
2005 р. - на телеканалі «5 канал» вела авторську програму «З життя лісу».
2005 по 2007 р. - працювала менеджеркою з комунікацій у проекті міжнародної допомоги ISC/UCAN USAID із розвитку громадянського суспільства.

2007-2009 – координаторка проектів в Україні міжнародної громадської організації «Кампанії за майбутнє без куріння».
2009-2013 р. - співзасновниця та заступниця голови правління регіонального центру громадянського представництва «Життя».
2014 р., після подій на Майдані, стала членкинею координаційної ради групи «Реанімаційного пакету реформ».
2014-2019 р. - народна депутатка України   VIII скликання .
2019 – доцент кафедри журналістики та нових медіа Університету ім. Б. Грінченка.

Професійний і науковий інтерес

Журналістські розслідування на екологічну тематику, міжнародна, політична журналістика
Основні наукові публікації:

• Гопко Г. Панацея від глобальної кризи / Ганна Гопко // Вісник Львівського університету. Серія журналістика. – Львів, 2004. – Вип. 25. – С. 434 – 443.
  • Гопко Г. Нові постановки екологічних проблем України в мас-медіа / Ганна Гопко // Вісник Львівського університету. Серія журналістика. – Львів, 2006. – Вип. 27. – С. 298 – 305.
  • Гопко Г. Екологічна превентивна журналістика: роль у сучасному світі та перспективи / Ганна Гопко // Вісник Львівського університету. Серія журналістика. – Львів, 2007. – Вип. 29. – С. 97 – 103.
  • Гопко Г. Світоглядний аспект та місія екологічної публіцистики / Ганна Гопко // Наукове видання «Творча спадщина Вернадського і сучасність» («Вернадські читання»).
  • Доповіді і повідомлення 4-ої Міжнародної конференції 21-25 квітня 2005 року в Донецьку. – Донецьк, 2006. – С. 268 – 270.
  • Гопко Г. Постчорнобильська ментальність / Ганна Гопко // Ї. – 2006. – №41. – С. 116- 124.
  • Гопко Г. Журналістське розслідування на екологічну тему. Практичний посібник. – Київ, 2008. – 55 с.

Інше

Член Національної спілки журналістів України
Нагороди:
2000 - фіналіст другого Європейського аудіовізуального конкурсу «Сталий розвиток в новинах» на тему «Довкілля та здоров'я»
2007-— лауреат Всеукраїнського конкурсу «Соціальний журналіст» (третя премія) Мінпраці та соцполітики в номінації «Соціальний захист інвалідів»

2007 - Почесна грамота за перемогу у II Всеукраїнському творчому конкурсі серед журналістів за найкращий матеріал з висвітлення екологічної тематики «Збережемо разом»
2008 - Certificate of Johns Hopkins, Bloomberg School of Public Health
2014 - Leading Global Thinker