photo5188286091336198236

Пастушина Василь Миколайович

Старший викладач кафедри

Науковий ступінь, вчене звання

Кандидат наук із соціальних комунікацій

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

• Літературно-культурологічні студії: Літературний стиль
  • Комунікативні тренінги: Ораторське мистецтво та мовний етикет
  • Основи теорії мистецтв та літератури

Освіта:
З 2006 р. до 2010 р. навчався у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського. Інститут філології та журналістики, спеціальність «Журналістика», ступінь бакалавра.
З 2008 р. до 2012 р. навчався у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Інститут філології, спеціальність «Українська мова та література», ступінь бакалавра.
З 2010 р. до 2011 р. навчався у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Факультет журналістики, спеціальність «Журналістика», ступінь спеціаліста.
З 2011 р. до 2015 р. – аспірант Львівського національного університету імені Івана Франка, кафедра закордонної журналістики та інформації.
У 2019 р. захистив дисертацію «Ідея державності України в журналах «Сурма» та «Розбудова Нації» (міжнародний контекст)». Спеціальність: 27.00.04 – теорія та історія журналістики. Галузь знань 06 – журналістика.

Досвід роботи:
З 2011 року до 2019 – працював журналістом, редактором, копірайтером у обласних та всеукраїнських ЗМІ. Має 5-річний досвід роботи у міжнародних компаніях у галузі зв’язків з громадськістю та пресою. Консультував IT-компаній щодо стратегічного PR.

Професійний і науковий інтерес

- Преса міжвоєнного періоду
- Сучасна українська література
- PR

Інше

Творчі і наукові здобутки:
У 2006 – Диплом міжнародної премії Олеся Гончара та Диплом ІІІ ступеня Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук.
Став лавреатом наукової міжнародної премії з українознавства імені Ковальських за дослідження «Пропаганда та ідеологічні аспекти журналу «Сурма» (1927-1934 рр.)».
Здобув гран-прі міжнародного поетичного фестивалю «Підкова Пегаса» (2010), конкурсу одного вірша «Малахітовий носоріг» (2011), конкурсу літературних критиків порталу «Буквоїд» та ін. Дипломант поетичного фестивалю «Ватерлінія» (2013), літературного проекту «Молода Республіка Поетів» (2013), учасник Міжнародного молодіжного форуму НСПУ (2015).
Автор художніх книг:
«Паперова зозуля» (2008);
«Стероїди» (2012);
«Зелені кролики» (2013).

Член Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України.