Доступ до інформації - запорука розвиненого суспільства

toloka 117 лютого студенти-четвертокурсники кафедри бібліотекознавства та інформології у межах дисципліни «Інтелектуальна свобода та доступ до інформації» зустрілися з очільником Піратської партії України та керівником «Студії Толока» Сергієм Яригіним.

 

Він розповів про причини, що спонукали його та однодумців до заснування такої партії і приєднання до міжнародного руху за реформу прав інтелектуальної власності та свободи слова ще у 2006 році. А з 2013 року ППУ увійшла до складу Інтернаціоналу Піратських Партій. Однією із задач партії є відстоювання прав громадян на законодавчому рівні у сфері авторського права і патентів, а також пошук усвідомлення і вирішення питань інформаційного піратства в Україні та світі.

 

Під час лекції-дискусії студенти обговорювали різні види інформаційного піратство та його (як не дивно) користь для економічного і соціального розвитку суспільства, питання вільного доступу до інформації та свободу даних. Слухачі дізналися про проблеми конфіденційності в Україні та світі, авторське право та роль правовласників. Гостро дискутували на тему поширення української кінопродукції та книг. Обговорили доступність фахових виданнь та переосмислили роль відкритих платформ для поширення знань.

 

В свою чергу, Сергій Яригін, що також є керівником ГО «Студія Толока» запросив до співпраці та поширення власних ідей та проектів в прямому ефірі.

 

Дякуємо Поліщук Тетяні Ігорівні за організацію зустрічі та спікеру Сергію Яригіну за свіжі думки на тему інформаційного піратства в України.

Хром'як Яна, студентка 4 курсу

Доступ до інформації...
Доступ до інформації  - запорука розвиненого суспільства
Доступ до інформації...
Доступ до інформації  - запорука розвиненого суспільства

 

Інститут у соціальних мережах