Відзначаємо День народження Лесі Українки

lesya 126 лютого 2021 року кафедра бібліотекознавства та інформології спільно з Публічною бібліотекою імені Лесі Українки міста Києва відзначили 150-ту річницю з Дня народження сильної жінки, талановитої письменниці та поетки Лесі Українки.

В онлайн-події взяли участь усі викладачі кафедри та студенти 1-3 курсу, що зустрілися на платформі Zoom. Презентацію та інтерактив продумала студентка 2 курсу Однолько Катерина, а модератором заходу виступила старший викладач кафедри Тетяна Поліщук, яка спершу розповіла  декілька цікавих фактів, почавши з таких слів: «Нам зі школи вкладали в голову те, що в Українки була сумна і тяжка доля». І справді, нам неодноразово розповідали сумну історію її життя. Але Лариса Косач аж ніяк не була слабкою жінкою і сьогодні ми в цьому переконались.

lesya 2 lesya 3 lesya 4

По-перше, вона разом з Ольгою Кобилянською боролась за жіночі права. Тож Леся Українка - одна із перших феміністок в Україні.

По-друге, вона критикувала ідею «братніх народів» і «братерства» з сусідніми державами. Письменниця хотіла бачити Україну вільною, ні під чиїм крилом, а українських діячів освіченими та патріотичними.

lesya 5 lesya 6 lesya 7

По-третє, поетеса прагнула змін в українській літературі й сама творила у стилі модерн. Знаходила натхнення в античній міфології, як значна частина європейських митців, але вплітала у ті сюжети українські ниточки. Також, напевно всім відомо, що Леся Українка створила перший український твір у стилі фентезі – «Лісова пісня».

lesya 8 lesya 9 lesya 10

Далі слово надали директорці Публічної бібліотеки імені Лесі Українки міста Києва Ользі Романюк. Вона нам розповідала які цікаві види робіт є в сучасній бібліотеці, як важливо популяризувати діяльність книгозбірень, робити їх кращими. А також Ольга Іванівна розповідала про усілякі фішки, особливості які є саме в їхній бібліотеці та про заходи, що вони проводять. Надзвичайно цікавою видалася розповідь про історію створення та видання каталогу театральних творів Лесі Українки. Нас радо запросили в гості до бібліотеки і ми неодмінно туди завітаємо незабаром.

lesya 11 lesya 12 lesya 13

Під кінецьзаходу був невеликий інтерактив, де учасники та учасниці, відповівши на запитання, пов’язані з біографією Лесі Українки, змогли виграти призи. Думаю, це був приємний момент для усіх та нагода перевірити свої знання.

Мої враження від такого відначення пам’яті Лариси Косач-Квітки просто неймовірні, мені дуже-дуже сподобалося. Я вважаю, що треба якомога частіше проводити такі заходи та популяризувати долі визначних жінок в історії. Це дуже важливо.

Не забувайте про Лесю Українку та про інших жінок, що не боялися змінювати світ навколо!

Авторка – Вовк Вікторія, студентка 1 курсу ІБАб-1-20-4.0д.