Фотографії на склі, бобінні звукозаписи і німе кіно: вивчаємо «Документознавство» в кінофотофоноархіві

223 жовтня студенти 1 і 2 курсу спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» відвідали Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г. С. Пшеничного – унікальну й одну з найбільших архівних України, яка зберігає аудіовізуальні документи. На базі архіву пройшли виїзні заняття з дисципліни «Документознавство».

Під час екскурсії студенти ознайомилися з історією архіву, дізналися про його місце в архівній системі України, а також послухали цікаві розповіді про особливості кінофонофотодокументів, технології їх обліку і наукового опрацювання, умови розміщення, правила використання і зберігання, процеси збереження та реставрації. Особливий інтерес викликала демонстрація процесів монтажу і технічної обробки документів на спеціальному обладнанні. Несподіваною стала унікальна можливість побувати у сховищах, де у спеціальних умовах зберігаються старовинні і сучасні фотографії; магнітні документи, які з метою уникнення розмагнічення і втрати інформації розміщуються на стелажах із спеціального сплаву металів; кінодокументи – чорно-білі і кольорові, німі і звукові, документальні, науково-популярні, навчальні та ігрові.

Кульмінацією екскурсії був кіносеанс унікальних документальних короткометражних німих фільмів початку ХХ ст. з фондів архіву: «Коронація царя Миколи ІІ», «Уточкін – перший політ авіатора» та ін.

Щиро дякуємо співробітникам Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного за надану можливість практичного ознайомлення з кінофонофотодокументами, цікаву та інформативну екскурсію архівом і незабутні враження від чарівного світу кіно!

Кінофотофоноархів