Голодомор 1932-1933 рр.: знаємо, пам’ятаємо…

unnamed 22 листопада  2017 р. у дні роковин українського Голодомору 1932–1933 років студенти 1 курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» відвідали Національний музей «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні».

Під час екскурсії студенти побачили «Жорна долі», які були єдиним знаряддям тих часів для виробництва борошна; ознайомилися з експозицією та фотографіями голодного народу, покинутих голодних дітей і худих, змучених голодом домашніх тварин. Студенти мали змогу ознайомитися зі змістом Книг пам’яті, куди внесені списки загиблих від голодомору 1932–1933 років. Після екскурсії в приміщенні музею студенти перейшли на «Алею з чорних дощок», з якої відкривалися  чудові краєвиди Києва – це був такий контраст між життям тих змучених людей і радістю  теперішнього життя.

Вшанування пам’яті жертв голодомору є для кожного українця справою честі, бо історія свого народу, з усіма її сторінками, світлими чи темними, є неоціненним досвідом країни, який допомагає наступним поколінням розуміти важливість взаємодопомоги, підтримки та людяності для процвітання держави.

Голодомор (ІБА)