Бібліотека ім. Михайла Максимовича завжди відкрита для співробітництва з грінченківцями!

1

1 листопада 2017 року студенти групи ІБАб-1-17 в межах реалізації практико орієнтованої стратегії навчання відвідали одну з провідних бібліотек України – Наукову бібліотеку ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Під керівництвом завідувача кафедри бібліотекознавства та інформології О.В.Воскобойнікової-Гузєвої там відбулось виїзне заняття з дисципліни «Бібліотекознавство та історія бібліотечної справи» за темою «Управління бібліотечною справою України».

Наукова бібліотека КНУ – один з головних науково-методичних центрів нашої країни, який опікується інноваційним розвитком бібліотек ВНЗ державної форми власності. Студентів ознайомили як із загальною системою діяльності наукової бібліотеки, так і з методами та формами управлінської науково-методичної роботи.

Завідувач науково-методичним відділом – Якуніна Наталія Вікторівна – одразу ж наголосила, що прагне провести для першокурсників не просто екскурсію, а цікаву подорож у минуле та сучасне фондів бібліотеки, показати зсередини культурно-просвітницьку роботу установи і систему обслуговування користувачів.

Перший відділ до якого потрапили майбутні бібліотекознавці - відділ обслуговування науковою літературою. У цьому підрозділі видається література на науковому абонементі для викладачів, аспірантів і студентів, читачі обслуговуються у спеціалізованих читальних залах, а також видаються дисертації. У вільному доступі для відвідувачів Бібліотеки знаходяться періодичні видання. Деякі з них друкуються у власній друкарні Університету.

Одним з найцікавіших відділів звичайно був відділ рідкісних книг та рукописів. У першокурсників одразу ж захопило подих від видань, яким понад 500 років! Сподіваємось на розкриття фонду цього відділу для наукового та навчального використання грінченківцями, а також на надання консультацій за профілем роботи.

Для усіх бажаючих на території установи знаходиться Центр підтримки інноваційного підприємництва, де можна пройти безкоштовні тренінги. «Вони будуть цікавими та корисними для багатьох стартаперів», – наголосила заввідділом культурно-просвітницької роботи Петрушина Марина Вікторівна.

У методичному кабінеті Наталія Вікторівна розповіла про керівництво бібліотеками вищих навчальних закладів Києва, Київської зони та України. Відмітила, що бібліотека ім. М. Максимовича активно проводить семінари, науково-практичні конференції та наради, приймає участь у заходах, які проводять інші бібліотеки. Відділ співпрацює з Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури України, іншими міністерствами і відомствами, Британською радою, Центром інформаційних ресурсів посольства США, Українською бібліотечною асоціацією.

Ми дуже вдячні за гостинність і змістовність професійної інформації, яку нам надали фахівці Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича!

Про цю подію на фейсбуці –  https://www.facebook.com/MaksymovychScientificLibrary

Сябрук Валерія,

студентка І курсу