American Library – your Inviting, Innovative Link to the USA

photo 2018-04-28 00-47-2124 квітня 2018 року студенти І курсу групи ІБАб-1-17 відвідали Американську бібліотеку імені Віктора Китастого - структурний підрозділ наукової бібліотеки в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Цей візит став складовою опанування студентами теми «Модель сучасної публічної бібліотеки» з курсу «Бібліотекознавство та історія бібліотечної справи» (викладач: О.В. Воскобойнікова-Гузєва, доктор наук із соціальних комунікацій).

Студентів одразу ж радо зустріла завідувачка – Чуканова Світлана Олександрівна, кандидат педагогічних наук. Молода та енергійна дослідниця завзято розповідала студентам про історію та родзинки Американської бібліотеки. Світлана Олександрівна одразу ж зауважила, що бібліотека функціонує як відділ наукової бібліотеки Києво-Могилянської академії та є публічною. Тому грінченківцям будуть завше раді і вони мають змогу вільно користуватись фондами.

Бібліотека є також одним з 27 інформаційних центрів «Вікна в Америку». Відкриття центру відбулось завдяки підтримці Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Мета проекту – надання актуальної та достовірної інформації про різні сфери життя США. Для тих, хто вивчає англійську мову або просто нею захоплюється, НаУКМА є цінною скарбницею знань. Адже це єдина англомовна бібліотека в Києві.

Окрім звичайної довідкової, художньої та наукової літератури англійською мовою бібліотека також славиться унікальними колекціями зарубіжних дослідників. Наприклад, колекція Джеймса Мейса, частину якої в 2005 році Наталя Дзюбенко-Мейс передала до Наукової бібліотеки НаУКМА. Це понад 400 видань книжок, наукових збірників та періодичних видань. Окрім цього, Джеймс Мейс виконавчий директор комісії дослідників (юристів та істориків) при Конгресі Сполучених Штатів Комісії США з питань Українського Голодомору.

У Mediaroom Світлана Олександрівна ознайомила студентів з особливостями вищої освіти у США, представивши презентацію «Як стають бібліотекарями у США: деякі аспекти вищої освіти».

Назавжди запам’ятається першокурсникам Меморіальна бібліотека Омеляна Пріцака, де кожен куточок змушує затамувати подих. Про науково-мистецьку колекцію вченого світового рівня захоплююче розповіла кандидат історичних наук та курівник бібліотекою Сидорчук Таїса Михайлівна. Головна особливість – неподільність і цілісність наукової колекції вченого, яку систематизували за топологічними ознаками для полегшення користування. Наприкінці екскурсії Таїса Михайлівна заохочувала студентів до співпраці і при цьому наголосила, що «наша наукова бібліотека – це не просто книжки, журнали, книжки, журнали Це дуже цікавий, класний світ».

Першокурсники щиро вдячні кваліфікованим співробітникам НаУКМА за цікаву та пізнавальну екскурсію. Сподіваємося на подальшу довготривалу та плідну співпрацю!

Ще більше світлин із заходу можна побачити за посиланням

Студентка І курсу

Групи ІБАб-1-17 Сябрук Валерія